Звіт про проведення заходів у зв’язку з Днем пам’яті жертв голодомору у ДПТНЗ «Апостолівському центрі підготовки та перепідготовки робітничих кадрів».

     Згідно річного плану виховної роботи навчального закладу було проведено ряд заходів з метою вшанування пам’яті жертв голодомору, донесення до учнів масштабів жорстокості, з якою винищували український народ, виховання особистої стурбованості кожного за події тих років.

     У рамках  раніше складеного плану було обмежено проведення розважальних заходів у навчальному закладі, приспущено прапор та вшановано пам'ять загиблих від голоду хвилиною мовчання.

     Вчителем історії Отирко Олександром Петровичем проведено урок-пам’яті:  «Голод

33-го», на якому  учням було запропоновано перегляд документальних  відео- та фотоматеріалів, що дали змогу унаочнити жорстокі факти із життя українського народу у 1932-1933 роках.  В уяві кожного постали жахливі картини знущання над українцями, опухлі і змучені від голоду діти, дорослі, люди похилого віку. Вчителем було зачитано уривки зі спогадів очевидців, у яких йшлося про те як  відбувалася колективізація, вивезення зерна і їжі за кордон.

     Після уроку-пам’яті,   учні поклали квіти до пам’ятного знаку жертвам голодомору, що знаходиться в нашому місті.

     Бібліотека не залишилася осторонь виховних заходів: бібліотекар організувала книжкову виставку на тему: «Голодомор 1932-33 років», де учні активно долучалися до обговорення подій Голодомору, дізнались про причини та наслідки масового винищення українського населення. Бібліотекар ознайомила учнів з книжковими виданнями, в яких міститься інформація про страшні роки голодомору в Україні.

     Голодомор 1932-1933 років в Україні назавжди залишиться в нашій пам’яті, як одна з найстрашніших сторінок минулого, тому що пам’ять – це нескінченна книга, в якій записано все життя: і життя людини, і життя країни.

Банери