Симулятивний онлайн-тренінг «Вибори лідера учнівського самоврядування – демократія в дії»

                   16.12.2020 р. на базі ДПТНЗ «АЦППРК» та за участі методистів НМЦ ПТО проводився онлайн тренінг «Організація виборів представників учнівського самоврядування».

                Тренінг складався з трьох етапів: з етапу знайомства. Під час якого відбулося знайомство всіх учасників та прийняття правил роботи. На наступному етапі один з тренерів розкрив сутність та значення учнівського самоврядування. А на заключному етапі радник Учнівського самоврядування розповіла про організацію та проведення учнівського самоврядування.

                Кожен етап проходив у активній взаємодії з учасниками тренінгу. Вони ділилися своїми думками, поглядами та пропозиціями. Увесь захід проходив в атмосфері поваги, зацікавленості та допитливості. Учасники не лише дізнались теоретичні аспекти обговорюваного питання, а й брали активну участь під час обговорення, з цікавістю складали передвиборчу програму та приймали активну участь під час голосування.

                За результатами тренінгу можна зробити висновок, що учні поглибили свої знання і уміння про учнівське самоврядування, а також побачили як це відбувається насправді.

Детальніше...

Звіт щодо проведення тижня правознавства у ДПТНЗ «Апостолівський центр підготовки та перепідготовки робітничих кадрів» протягом 07-11.12.2020 р.

    Мета тижня правознавства полягала у сприянні розвитку у здобувачів освіти правової культури та формуванні активної громадянської позиції. Запропоновані заходи дозволили сформувати у здобувачів освіти правові почуття, активну позицію у правовій сфері; виробити навички і звички правомірної поведінки; подолати в свідомості помилкові погляди та переконання, негативних навичок і звичок поведінки.

     Серед здобувачів освіти було проведено виховний захід «Не будь байдужим! Булінг», де було висвітлено поняття, причини й наслідки насильства, аспекти відповідальності неповнолітніх за вчинення насильства, розглянуто шляхи боротьби із насильством. Залучено учнівську молодь до бесід-роздумів “Булінг в учнівському середовищі: профілактика і попередження”.

     Пізнавальними для здобувачів освіти були перегляди художніх та документальних фільмів на теми: “Життя без насильства: що важливо знати підлітку про сексуальне насильство”, “Взаємоповага — основа людських стосунків”, “Сім’я без насильства”, “Рівні права — рівні можливості”, “Світ має бути без насильства”, “Подорож у країну Доброти”.

     Організовано та проведено правовий квест, щодо ознайомлення учнівської молоді з основними правами і свободами людини, з метою обізнаності вихованців з питань попередження насильства в сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, формування свідомості щодо нетерпимого ставлення до насильства.

     Разом з здобувачами освіти першого курсу проведено урок прес-конферненцію «Конституційні основи України»», який було спрямовано на розширення знань здобувачів освіти про декларовані в Конституції України права, свободи та обов’язки людини та громадянина, про органи державної влади України, зокрема законодавчі, їх функції та повноваження, а також виховання у здобувачів освіти почуття патріотизму поваги до рідних, однокласників, викладачів.

         Тиждень правознавства став дієвою формою організації навчання, виховання, поглиблення рівня знань здобувачів освіти та сприяння їх всебічному розвитку. Протягом тижня проводилась роз’яснювальна робота, було розроблено ряд заходів з метою привернення уваги учнівської молоді до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків, запобігання насильству в будь-якому його прояві.

Детальніше...

«Серце любові, добра та поваги»

     В Апостолівському центрі підготовки та перепідготовки робітничих кадрів у рамках проведення Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» (з 25 листопада по 10 грудня 2020 року) було проведено ряд заходів:

     26 листопада - з метою попередження насилля в сім'ї, роз’яснення неповнолітнім їх прав стосовно скоєння відносно них насильства або інших противоправних дій інформаційним сектором учнівського самоврядування «Нове покоління» були розроблені та розповсюджені буклети «Як захистити себе від насилля в сім’ї», «Чи знаєш ти свої права?»;

    27 листопада - серед учасників освітнього процесу всіх навчальних груп були проведені класними керівниками та майстрами в/н лекції на теми: «Ні! Насильству в сім’ї», «Не вступай в конфлікт з законом»;

   1-2 грудня - у знак небайдужого ставлення до проблеми насильства проведено тренінг «Розгадай себе – зрозумій інших» та виховну годину на тему: «Цінність людського життя». Метою даних заходів було сформувати в учасників освітнього процесу усвідомлене розуміння поняття «життя», його унікальності, цінності, значущості для кожної особистості; 

   3 грудня - проведено конкурс малюнків серед учасників освітнього процесу на тему: «Ми – проти насильства». Переможці конкурсу нагороджені грамотами та подарунками;

   4 грудня - проведено за допомогою платформи zoom батьківські збори на теми: «Відповідальне батьківство», «Модель поведінки батьків у сім’ї – модель поведінки здобувачів освіти».

Детальніше...

Сторінка 1 із 48