User Login

Features

powerful

Фермер

customize

Тракторист-машиніст

responsive

Кухар-кондитер

 Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення / офісний службовець, бухгалтерія

Робітник фермерського господарства

Водій категорії «В», «С», тракторист-машиніст категорії «А1», слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування, тваринник, дояр.

Читати більше

Тракторист-машиніст с/г виробництва, водій / Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів, водій

Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва категорії “А1,D1,G1”, водій автотранспортних засобів категорії ”С1”  / Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів. Водій автотранспортних засобів категорії «В», «С» ("D1 (екскаватор)",

G1(бульдозер)), Читати більше

КУХАР КОНДИТЕР

Смачно поїсти любить кожен, отже, умілий кухар без роботи ніколи не залишиться. Сьогодні майстри сковорідок і каструль затребувані на ринку праці, як ніхто інший. 

Знання учням дають кваліфіковані майстри та викладачі. Для якісної підготовки фахівців за даною професією обладнані кабінет "Технології приготування їжі ", лабораторія Технології приготування їжі" та «Технології виготовлення борошняних кондитерських виробів".

Читати більше

Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення / Офісний службовець, бухгалтерія

Серед більшості професій, які сьогодні популярні, є одна з особливих – оператор з обробки інформації та програмного забезпечення.

Читати більше

Викладачі та майстри виробничого навчання за професією офісний службовець (бухгалтерія) створюють всі умови для набуття практичних навичок.

Читати більше

м.Апостолове в роки Великої Вітчизняної війни (1941-1945 р.)

 

 

 

 

П`амятник років Великої Вітчизняної війни

 в м. Апостолове.

 

 

 

 

 У червні 1941 року більшість чоловіків пішла до Червоної Армії. Жінки, старики й підлітки, які залишилися вдома, поспішали зібрати багатий урожай, щоб він не дістався німецьким силам. Селяни проявляли зразки самовідданої праці. Так, наприклад, в артілі "Культура" за перший день збирання врожаю було скошено лобогрійками 75 га зернових, за другий — 81 і за третій — 86 гектарів. Деякі працівники артілі скошували лобогрійками щодня по 7,5—8 га, вдвоє більше норми. При наближенні лінії фронту частину колгоспного майна було евакуйоване в тил країни. На схід виїхало чимало жителів села. 17 серпня 1941 року Апостолове окупували німецькі війська, вони вбили 129 жителів, у тому числі 7 дітей. 229 чоловік, переважно юнаків і дівчат, вивезли на роботи до Німеччини. У районі було створено партизанський загін під командуванням І. І. Карастоянова, який діяв у придніпровських плавнях. В жовтні 1941 року значна кількість партизан перейшла лінію фронту і влилася в частини Червоної Армії. На території району з грудня 1943 року розгорнула діяльність підпільна група з 16 чоловік, якою керував Ф. О. Товмаш. Вона переховувала радистів з штабу 3-го Українського фронту, постачала їм військові відомостями, влаштовувала диверсії на залізничному вузлі, допомагала молоді уникнути відправки до Німеччини, забезпечувала документами військовополонених, які йшли до лінії фронту.

Апостолово - Нікопольська операція:

    
 
8-а гвардійська армія форсує річку Інгулець.
 4 лютого 1944 року.      Нікопольсько-криворізька наступальна операція.Під час Другої світової війни, через своє географічне розташування, та як великий транспортний вузол, місто мало ключове значення. Тому звільненню міста радянське командування приділяло особливу увагу. Наступ радянських військ на Апостолівському напрямку почався 31 січня 1944 року в умовах бездоріжжя, викликаного раптовим потеплінням і дощами. В жорстоких боях війська 3-го Українського фронту прорвали оборону противника і ввечері 3 лютого 1944 року підійшли до Апостолового, де німці зосередили частини 123-ї піхотної і 9-ї танкової дивізій загальною чисельністю до 3 000 чоловік. 4-а гвардійська стрілецька дивізія під командуванням полковника Г. Є. Кухарєва завдавала ворогові ударів з півночі і сходу, а 34-а гвардійська стрілецька дивізія під командуванням генерал-майора Ф. В. Брайляна — з північного заходу і заходу. Розвідники 34-ї дивізії з допомогою місцевих патріотів виявили прогалину в обороні противника за 4 км від селища. Туди було направлено 105-й гвардійський стрілецький полк, який уночі проник у розташування ворога і рано-вранці 5 лютого раптовим ударом захопив залізничну станцію. Тоді ж перейшли у наступ і основні сили 41-ї та 34-ї дивізій. До 8-ї години ранку вони звільнили місто від німецьких військ.

    
11-й гвардійський стрілецький полк на шикуванні, на передньому плані офіцери штабу полка.
    
 
Група офіцерів 11-го гвардійського стрілецького полку, командир батальйону капітан Чемерилов, полковий інженер Оборін, начальник речового відділу Іопша.

    

 Командуючий склад 11- го гвардійського стрілкового полку.

    
Командири 11-го гвардійського стрілкового полку обговорюють плани воєнних дій.

6 лютого 1944 року Москва салютувала двадцятьма артилерійськими залпами радянським військам, які брали участь у прориві фронту противника на нижньому Дніпрі і у визволенні Апостолового. За визволення села 34-а гвардійська стрілецька дивізія 3-го Українського фронту дістала назву Апостолівської. Німецькі війська силами двох танкових і чотирьох піхотних дивізій 11 лютого 1944 року намагалися знову захопити Апостолове, та їхні намагання були марними. Вони зазнали великих втрат у живій силі і техніці. Газета "Правда" писала:

«Наші війська не дали противнику вивести з-під удару велику кількість техніки і різних воєнних складів. В одному лише Апостоловому було захоплено 45 танків, 130 гармат різного калібру, 15 самохідних гармат (з них 4 типу "Фердинанд"), 3 000 автомашин, 24 паровози і велику кількість рухомого складу».

У боях за Апостолове багато воїнів полягло смертю хоробрих, серед них Герой Радянського Союзу майор П. О. Кашпуров, капітан В. В. Шитов та інші.

    


Герой Радянського Союзу Кашпуров Петро Афанасійович. За подвиги на фронтах Великої Вітчизняної війни близько 2 тис. жителів Апостолового нагороджено орденами і медалями СРСР, серед них підполковника Я. С. Пензева, підполковника І. А. Крамара, майора А. М. Липку, майора Г. В. Стрижака, капітана А. Д. Сніта та багатьох інших.

   
  Тяжко було українським синам
 в роки війни долати ворога…


Відступаючи під ударами Червоної Армії, німці спалили в місті багато будинків і висадили в повітря підприємства, мости, залізничні колії. Були знищені елеватор, нафтобаза, Палац культури, кінотеатр та інші будови, загальні збитки склали 3,3 млн. радянських карбованців. Вже наприкінці лютого 1944 року відновлено рух по залізниці, а восени працювали школи, дві лікарні, МТС, цегельний завод. У надзвичайно складних умовах відбудовувалось господарство села. В сільськогосподарській артілі "Перемога", у 1944 році не було жодної автомашини, трактора, налічувалось всього 26 голів великої рогатої худоби і 36 коней. Землю обробляли коровами і вручну.


Банери